Korejský den

Dnes pro základku připravila studentka naší střední školy Kačka korejský den. Dozvěděli jsme se mnoho o korejské kultuře, historii a jak například funguje korejský školní systém. V druhé části jsme si představili svět K-popu a dali si lekci K-pop dance.

Pohybová květnová výzva

Také letos jsme se zapojili do květnového chození, běhání nebo jízdy na kole, abychom přispěli na dobrou věc pro projekt Mary's Meals. Celkově bylo v našich školách během května nachozeno/naběháno 3.083 Km a naježděno na kole 238 Km. Dohromady se zaplaceným startovným a zdolanými kilometry jsme přispěli na jídla pro 21 dětí z Haiti na celý školní rok. Děkujeme!

Sportovní den

Naši základní školu dnes rozpohyboval sportovní den. Na tomto dni bylo speciální, že jej připravovali s podporou průvodce/garanta dva středoškoláci v rámci svého povinného individuálního projektu. Něco velkého a smysluplného pro své učení naplánovat, zrealizovat a vyhodnotit je povinnou součástí každého roku studia na naší Střední škole Otevřeno, protože jde o důležitou komplexní dovednost potřebnou pro práci ve 21. století.

Škola Otevřeno v přírodě

Máme za sebou krásný týden škol v přírodě. Je to čas společných aktivit a učení na zdravém vzduchu pospolu v jednotlivých trojročí. Více se dozvíte po kliknutí na tento článek.  

Závěrečná slavnost školního roku

  Zveme všechny rodiče, prarodiče, tety a strýčky, ale také absolventy a další přátele školy na společné oslavné zakončení desátého školního roku ve Školách Otevřeno. Akce proběhne v pátek 26. června od 14:00 do 16:00 v benáteckém kampusu na adrese Pražská 161.

Den dětí

Mezinárodní den dětí slavíme na školách v přírodě/školách o přírodě. Nejmenší zkoumají přírodu v okolí naší školní budovy v Dlouhé Lhotě u Mladé Boleslavi. Druhé trojročí je na tábořišti u Dolního Bousova, kde ve spolupráci se Střediskem ekologické výchovy CESTA absolvuje program Indiáni. A konečně nejstarší děti ve třetím trojročí se společně vydaly do Špindlerova Mlýna. Ať je pro vás jednou Škola Otevřeno šťastnou vzpomínkou na školní léta!

Švédsko, Erasmus+, den čtvrtý

Závěr našeho společného ekologického projektu s partnerskou školou. Prezentace týmlů. Certifikáty. Stihli jsme také návštěvu přírodovědného muzea a poslední procházku po městě. Zítra bohužel letíme domů:(

Švédsko, Erasmus+, den třetí

Věnovali jsme se především společnému ekologickému projektu, ale zároveň jsme si užili i společné hry, obdivovali vybavení místní družiny a klubu, nebo třeba bohaté švédské obědy, které jsou ve Švédsku i v soukromých školách pro všechny děti zdarma. Učitelka byla z našich dětí nadšená. Říkala, že jsou hodně aktivní, umí si poradit, jsou flexibilní... a dařilo se i těm našim mladším mluvit anglicky.

Švédsko, Erasmus+, den druhý

Společný vzdělávací program ve škole i ve Stockholmu. Návštěva Skansenu a environmentálního centra o životě v baltském moři. Dále fenomenální Vasa museum, prohlídka starého města s připravenými úkoly. Projížďka lodí zpátky na náš ostrov. Krásné počasí.